Album kieszonkowy | Sulbiny | Wycieczka | Harcerze

album_kieszonkowy_002_b (garwolin.org)Tak jak pisaliśmy w zbiorach p. Basi są też zdjęcia i albumy których autorem nie była ona sama. Być może ktoś jej przynosił te zdjęcia, bo nie wiedział do kogo należą, a może miłość do fotografii była tak wielka że chciała ich zgromadzić jak najwięcej. Tak, czy owak najważniejsze że zostało to ocalone od zapomnienia i udostępnione dla Was dzięki rodzinie p. Basi. 

Dziś prezentujemy Wam album kieszonkowy, który na 100% pochodzi z naszych okolic. Osoby ze zdjęcia są nam nie znane, ale opisy wskazują na nasz powiat. Są zdjęcia podpisane „Las Sulbiny” i „Kopanie koryta rzeki Wilgi w 1940 roku”, te opisy wskazują ze album należał do kogoś z naszych okolic. Jest jeszcze dedykacja: ” Dla Tatusia od Zbyszk… Na pamiątkę I-go oboz… harcerskiego w Kazim……. w lipcu 1934 roku”. Faktycznie na zdjęciach widzimy obóz harcerski. Kilka stron jest pustych, ale podejrzewamy że kilka zdjęć może się odnaleźć w dziale „Zbiory Barbary Witczak – Witaczyńskiej”

 

 

 

 

APEL DO WAS!

Jeśli ktoś może nam pomóc w ustaleniu właściciela albumu, to będziemy bardzo wdzięczni. Liczymy że rozpoznacie osoby na zdjęciach i album będziemy mogli przekazać rodzinie osób się na nich znajdujących.

Jeśli potrzeba możemy udostępnić zbliżenia twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *