Album kieszonkowy | Sulbiny | Wycieczka | Harcerze

album_kieszonkowy_002_b (garwolin.org)Tak jak pisaliśmy w zbiorach p. Basi są też zdjęcia i albumy których autorem nie była ona sama. Być może ktoś jej przynosił te zdjęcia, bo nie wiedział do kogo należą, a może miłość do fotografii była tak wielka że chciała ich zgromadzić jak najwięcej. Tak, czy owak najważniejsze że zostało to ocalone od zapomnienia i udostępnione dla Was dzięki rodzinie p. Basi. 

Dziś prezentujemy Wam album kieszonkowy, który na 100% pochodzi z naszych okolic. Osoby ze zdjęcia są nam nie znane, ale opisy wskazują na nasz powiat. Są zdjęcia podpisane „Las Sulbiny” i „Kopanie koryta rzeki Wilgi w 1940 roku”, te opisy wskazują ze album należał do kogoś z naszych okolic. Jest jeszcze dedykacja: ” Dla Tatusia od Zbyszk… Na pamiątkę I-go oboz… harcerskiego w Kazim……. w lipcu 1934 roku”. Faktycznie na zdjęciach widzimy obóz harcerski. Kilka stron jest pustych, ale podejrzewamy że kilka zdjęć może się odnaleźć w dziale „Zbiory Barbary Witczak – Witaczyńskiej”

 

 

 

 

APEL DO WAS!

Jeśli ktoś może nam pomóc w ustaleniu właściciela albumu, to będziemy bardzo wdzięczni. Liczymy że rozpoznacie osoby na zdjęciach i album będziemy mogli przekazać rodzinie osób się na nich znajdujących.

Jeśli potrzeba możemy udostępnić zbliżenia twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *